REGULAMIN SESJI

Moje zdjęcia cechują się wyjątkowym stylem, dzięki temu skupiły Waszą uwagę i przekonały Was do skorzystania z mojej oferty. Mając powyższe na względzie, potwierdzacie, że zapoznaliście się z moim dorobkiem i akceptujecie mój styl fotografii, percepcję kadru, obrazu, kolorystykę wykonywanej fotografii, jak również zgadzacie się na moją artystyczną interpretację fotograficzną zdjęć.

Należy pamiętać, że na końcowy efekt zdjęć mają wpływ nie tylko humory modeli, ale też warunki pogodowe podczas sesji, na które nikt z nas niestety nie ma wpływu. A jeśli sesja odbywa się w innym miejscu to warunki oświetleniowe we wnętrzu.


REGULAMIN SESJI ZDJĘCIOWYCH

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

 2. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres mailowy oraz nr telefonu
  w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.


 3. Rezerwacja terminu sesji następuje po wpłacie OPŁATY REZERWACYJNEJ w wysokości 100,00zł i jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

  Dane do przelewu:
  Usługi Fotograficzne i Artystyczne Przemysław Kaczmarek
  64-300 Nowy Tomyśl
  nr konta: 64 2490 0005 0000 4000 6616 8991


 4. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji. W przypadku spóźnienia odliczany jest czas poświęcony przeze mnie na sesję.

 5. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem.

 6. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru w 2023 roku to 6 miesięcy. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada.

 7. Otrzymacie pełną galerię nieobrobionych zdjęć poprzez serwis Zalamo.com do 7 dni roboczych od dnia sesji. Za jego pośrednictwem wybieracie ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne wg cennika w wybranym pakiecie. Wydruk odbitek jest z dokładnie tych samych, wybranych przez Was plików elektronicznych. Na wybór zdjęć macie 14 dni od dnia wysłania przeze mnie galerii. Po tym terminie, ja dokonuję wyboru.

 8. Obróbka zdjęć odbywa się po opłaceniu pełnej kwoty wynagrodzenia za sesję / opłaceniu dodatkowych ujęć lub odbitek i trwa w przypadku sesji portretowych, rodzinnych, narzeczeńskich do 14 dni liczonych od dnia wyboru ujęć. Skrócenie czasu oczekiwania do 2 dni roboczych jest możliwe przy dopłacie 50% wartości wybranego pakietu.

 9. Nie ma możliwości zmiany pakietu po sesji. O wysokości pakietu należy poinformować fotografa najpóźniej w dniu sesji.

 10. Obrobione zdjęcia otrzymasz elektronicznie na maila w ilości wybranej w serwisie Zalamo.com.

 11. Odbitki są do odbioru w ciągu 14-28 dni od daty wyboru ujęć. Cena sesji obejmuje usługę fotograficzną. Wysyłka wydruków za pośrednictwem Poczty Polskiej jest dodatkowo płatna i wynosi 25,00zł.

 12. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć, nie udostępniam surowych plików RAW – fotografia to usługa, a zdjęcia to produkt finalny tej usługi, dlatego oddaje kompletny, starannie przygotowany materiał.

 13. Pliki od dnia wyboru przechowuję 6 miesięcy. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.

 14. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w portfolio na stronie oraz w moich social media. Efekt sesji zależy jednak również od Waszego zaangażowania. Nie wymagam od nikogo żadnego profesjonalnego przygotowania, ani kursu aktorskiego. Zależy mi, aby wyglądało wszystko naturalnie, ale chętnie udzielę rad i wskazówek jak się ustawić i co zrobić z rękami 😉

 15. Obróbka zdjęć odbywa się przy pomocy programu Photoshop. Wykonuję delikatny, naturalny retusz twarzy i/lub ciała. Nie przerabiam sylwetek, nie usuwam znaczków na koszulkach, nie prasuje ubrań, nie przeklejam min, oczu i innych części ciała.

 16. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności, a biorąc udział w sesji akceptujecie jej warunki.

 17. Możliwość pochwalenia się wykonanymi przez siebie zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi na tym, abym miał możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – to znaczy w albumach, na ulotce papierowej. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę lub nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Pamiętajcie, zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.

 18. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.

 19. Wykorzystanie zdjęć w celach komercyjnych, promocyjno-wizerunkowych czy biznesowych Klienta jest zabronione. Klient nie może wykorzystywać zdjęć bez mojej wiedzy i zgody na plakatach, bilbordach, ulotkach, prasie itp. Do każdego wykorzystania zdjęcia w powyższych celach, sporządzana jest odrębna umowa.

 20. W przypadku dokonywania przez Klienta publikacji fotografii w sieci Internetowej, Klient zobowiązuje się do oznaczania fotografii imieniem i nazwiskiem Wykonawcy.

 21. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instargramie oraz na jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.

 22. Na zapytania o ofertę lub termin staram się odpowiadać w ciągu kilku godzin w dni robocze. W weekendy i święta może to potrwać znacznie dłużej.

 23. W niedzielę oraz święta nie siadam do pracy obróbkowej, projektowania albumów i wysyłania plików.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I MIENIE
Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błoto, piach i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leżą po stronie Klienta. Nie może on mieć pretensji do Fotografa z powodu ugryzienia przez mrówkę czy zadrapania na nodze. Poruszając się po polach, łąkach, lasach obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.

UBIÓR NA SESJE
Przygotowanie strojów na sesje leży po stronie Klienta. Na sesje polecam stonowane, proste kolory i wzory. Gdy jedna osoba ma krzykliwy lub mocniejszy wzór, reszta uczestników sesji lepiej, by miała gładkie stroje.  Najlepiej posiadać z 2 stylizacje, aby w razie czego zmienić i szybko się przebrać. W przypadku wątpliwości zawsze można skonsultować wybór ze mną. Obecnie posiadam trzy suknie, z których można nieodpłatnie skorzystać na sesji.
Na sesje plenerowe nie zabieramy niepotrzebnego balastu, który trzeba by było nosić i odkładać w krzakach. Zabieramy siebie, dzieci, dobry humor. Ja do torby mogę wrzucić np. Wasze dokumenty, czy telefony.


Regulamin obowiązuje od dnia 25.11.2019 roku. Ostatnia modyfikacja: 1.11.2022 roku.