REGULAMIN

Moje zdjęcia cechują się wyjątkowym stylem, dzięki temu skupiły Waszą uwagę i przekonały Was do skorzystania z mojej oferty. Mając powyższe na względzie, potwierdzacie, że zapoznaliście się z moim dorobkiem
i akceptujecie mój styl fotografii, percepcję kadru, obrazu, kolorystykę wykonywanej fotografii, jak również zgadzacie się na moją artystyczną interpretację fotograficzną zdjęć.

Należy pamiętać, że na końcowy efekt zdjęć mają wpływ nie tylko humory modeli, ale też warunki pogodowe podczas sesji, na które nikt z nas niestety nie ma wpływu. A jeśli sesja odbywa się w innym miejscu to warunki oświetleniowe we wnętrzu.


REGULAMIN SESJI ZDJĘCIOWYCH I WSPÓŁPRACY:

 1. Udział w sesji zdjęciowej jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Zrezygnowałem z papierowych umów, chciałem ograniczyć zużycie papieru oraz biurokrację. W dniu sesji otrzymacie ode mnie do podpisania potwierdzenie zapoznania się z regulaminem, oraz RODO.

 2. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres mailowy oraz nr telefonu
  w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.


 3. Rezerwacja terminu sesji następuje po wpłacie bezzwrotnego zadatku w wysokości 50,00zł i jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.
  Dane do przelewu:  Przemysław Kaczmarek, nr konta: 40 1320 1537 2513 9956 3000 0002


 4. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć jeden raz ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku deszczu, silnego wiatru bądź burzy. W przypadku choroby uzgadniamy nowy termin.

 5. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji. W przypadku spóźnienia odliczany jest czas poświęcony przeze mnie na sesję.

 6. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem do 7 dni od dnia wykonania usługi.

 7. Obróbka zdjęć odbywa się po opłaceniu pełnej kwoty wynagrodzenia za sesję i trwa w przypadku sesji portretowych, rodzinnych, narzeczeńskich do 7 dni roboczych liczonych od dnia wyboru ujęć.

 8. Otrzymacie pełną galerię nieobrobionych zdjęć poprzez serwis Zalamo.com . Za jego pośrednictwem wybieracie ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne wg cennika podanego na stronie: www.szalonyaparat.pl/oferta/portrety/

 9. Nie ma możliwości zmiany pakietu po sesji. O wysokości pakietu należy poinformować fotografa najpóźniej w dniu sesji.

 10. Galeria Zalamo służy do podglądu oraz wyboru ujęć w pakiecie. Po dokonaniu wyboru, opłaceniu sesji / dodatkowych zdjęć / odbitek przystępuje do obrabiania wybranych zdjęć. Wybór ujęć należy odesłać w ciągu 7 dni od otrzymania galerii, po tym czasie bez informacji, dlaczego uległo wydłużenie, to ja dokonuję wyboru. Za dodatkowe ujęcia należy wówczas zapłacić wg cennika.

 11. Obrobione zdjęcia otrzymasz elektronicznie w ilości wybranej w serwisie Zalamo.com.
  Staram się żyć ekologicznie, unikam plastiku jak ognia dlatego pliki z sesji portretowych, rodzinnych wysyłam przez WeTransfer na maila. Jest jednak możliwość nagrania plików na płytę DVD z ulubionym zdjęciem na krążku. Płytę otrzymasz w ekologicznym etui, koszt to 20,00zł.


 12. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć, nie udostępniam surowych plików RAW – fotografia to usługa, a zdjęcia to produkt finalny tej usługi, dlatego oddaje kompletny, starannie przygotowany materiał.

 13.  Pliki od dnia wyboru przechowuję 6 miesięcy. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.

 14. Obróbka zdjęć odbywa się przy pomocy programu Photoshop. Wykonuję delikatny, naturalny retusz twarzy i/lub ciała.
  Nie przerabiam sylwetek, nie usuwam znaczków na koszulkach, nie prasuje ubrań, nie przeklejam min, oczu i innych części ciała 🙂


 15. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie
  i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.


 16. Wykorzystanie zdjęć w celach komercyjnych, promocyjno-wizerunkowych czy biznesowych Klienta jest zabronione. Klient
  nie może wykorzystywać zdjęć bez mojej wiedzy i zgody na plakatach, bilbordach, ulotkach, prasie itp. Do każdego wykorzystania zdjęcia w powyższych celach, sporządzana jest odrębna umowa.


 17. W przypadku dokonywania przez Klienta publikacji fotografii w sieci Internetowej, Klient zobowiązuje się do oznaczania fotografii imieniem i nazwiskiem Wykonawcy.

 18. Wydruki są do odbioru u Wykonawcy do 14 dni roboczych od daty przekazania plików elektronicznych. Cena sesji obejmuje usługę fotograficzną. Wysyłka wydruków za pośrednictwem Poczty Polskiej jest dodatkowo płatna i wynosi 20,00zł.

 19. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instargramie oraz na jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.

 20. Na zapytania o ofertę lub termin staram się odpowiadać w ciągu kilku godzin w dni robocze. W weekendy i święta może to potrwać znacznie dłużej.

 21. W niedzielę oraz święta nie siadam do pracy obróbkowej i wysyłania plików.

 22. Ceny pakietów nie uwzględniają kosztów mojego dojazdu na sesję, oraz ewentualnych kosztów związanych z miejscem sesji np. opłatę za wejście czy bilet wstępu.

 23. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie VOUCHERu – bonu upominkowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru to 6 miesięcy. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada.

Regulamin obowiązuje od dnia 25.11.2019 roku.